геотермальне опалення

Вихідці секретного підрозділу «X» Холдингу Alphabet, в який входить Google запустив стартап Dandelion («Кульбаба») який розробляє нову технологію геотермального опалення.

«Кульбаба» створюватиме геотермальні системи опалення та охолодження для будинків і працювати як самостійне підприємство. Геотермальне опалення працює, використовуючи той факт, що грунт завжди має температуру 10-13 С. Традиційні системи використовують нагрівання або охолодження яке працює на усунення тепла. Геотермальні системи або відводять надлишкове тепло з будинку в грунт, або відбирають тепло від землі для підтримки рівномірної температури в приміщенні.

Кульбаба був запущений на основі новітньої технології, розробленої Google, які спрощують конструкцію геотермальної установки. Раніше потрібно було виривати великі ями, щоб встановити контури заземлення системи (аналогічно риття свердловин). Підрозділ X розробило набагато більш ефективний спосіб імплантації контурів, що спрощує і прискорює процес установки. Цей новий стартап геотермального опалення буде використовувати цією новою технологією для більш ефективного нагріву будинків.

Джерело: dandelion.co