Інновації та нові технології в ліфтах

Ліфти є дуже важливою частиною сучасних будівель. У будівельну галузь стрімко входять безліч інновацій пов'язаних з повальною діжіталізацією суспільства, а це також впливає на вдосконалення конструкції і обслуговування ліфтів. Спектр інновацій простягається від «розумних» і «зелених» ліфтів до ліфтів, підключених до Інтернету.

Розумні ліфти

Як і смартфони і смарт-телевізори, ліфти стають все більш технологічними. Оскільки хмарочоси продовжують підніматися на все більш запаморочливі висоти, виробники ліфтів повинні вносити корективи, щоб безпечно і швидко перевозити пасажирів.

Як працюють розумні ліфти? Пасажир натискає кнопку, щоб вказати пункт призначення, і вказівник направляє його до конкретного ліфта, який доставить його на потрібний поверх швидше за все. Така розширена маршрутизація дозволяє ефективніше переміщати пасажирів, особливо в години пік в переповнених офісних будівлях чи готелях. Такі ліфти можна запрограмувати на різні режими роботи в певні періоди протягом дня.

Ліфти та Інтернет

Здатність підключаться до Інтернету - це майбутнє ліфтів. Мине небагато часу, і ліфти, підключені до Інтернету, стануть звичайним явищем. Їх вже встановлюють провідні міжнародні виробники.

Підключення ліфтів до інформаційної мережі попереджає обслуговуючу компанію про несправності після їх появи або навіть заздалегідь, контролюючи стан критично важливих вузлів, що дозволяє операторам ліфтів економити гроші і час на ремонті.

Датчики збирають дані про використання та інші фактори, які можуть вплинути на зношення деталей і механізмів. Потім ця інформація передається на хмарну платформу, де вона обробляється і аналізується, щоб передбачити, коли може знадобитися обслуговування. Точне прогнозування майбутніх проблем дозволяє фахівцям по ліфтах зробити ремонт до того, як станеться поломка.

Ще одна перевага полягає в тому, що компанії зможуть віддалено обслуговувати певний функціонал ліфтів, що також допомагає заощадити гроші і час.

Діагностика за допомогою віртуальної реальності

Ще одне нововведення - HoloLens. У співпраці з Microsoft провідний виробник розробляє гарнітуру віртуальної реальності, яка може змінити спосіб ремонту ліфтів механіками. Прилади дозволять механікам діагностувати проблему, не потрібно буде лізти на десятки поверхів вгору в шахті ліфта. Після того, як механік надягає гарнітуру, він може рухом руки наблизити і вивчити двигун і окремі деталі. Також можна розширити кут огляду, дозволяючи механіку здійснювати віртуальну «прогулянку», шукаючи місця, де потрібен ремонт або заміна деталей.

Зелені ліфти

Цікавість до енергозбереження залишається високим в сфері нерухомості та будівництва. Зелені будівлі спроектовані так, щоб споживати менше енергії, і ця тенденція поширилася і на ліфти. Який ліфт можна вважати «зеленим»? Екологічність ліфта відбивається не лише на зменшенні споживання енергії, на вибір матеріалів, процесів і технологій, фарбування, підлогу, панелі управління, освітлення і системи опалення, вентиляції та кондиціонування повітря. Инновации и новые технологии в лифтах

Складові частини зелених ліфтів:

• Технологія безмашинних приміщення (MRL) з обладнанням, розміщеним безпосередньо в шахті ліфта.

• Безредукторна конструкція тяги, яка може споживати до 80% менше енергії, ніж гідравлічні підйомники.

• Приводні системи, які відновлюють і регенерують енергію

• Точне управління рухом для скорочення поїздок з невеликою кількістю пасажирів в ліфтах (які споживають більше енергії)

• Комп'ютеризовані системи, що скорочують кількість поїздок з малим навантаженням.

• Датчики в кабіні і програмне забезпечення, яке «засинає», коли немає пасажирів, вимикаючи світло, вентиляцію, музику і відео.

• Програмне забезпечення для диспетчерського управління, яке обробляє запити на зупинку ліфта. Це зменшує кількість зупинок і навіть зменшує кількість ліфтів, необхідних в будівлі.

Управління місцем призначення

Виклик ліфта - це вже не просто натискання кнопки і очікування прибуття. Нові високотехнологічні функції дозволяють менеджерам будівель більш розумно групувати і розподіляти пасажирів по ліфтах, швидше доставляти людей до місця призначення, регулювати потік пасажирів в режимі реального часу і персоналізувати сенсорні екрани і кіоски.

Ліфти можуть бути виділені в райони з інтенсивним потоком, щоб краще відповідати вимогам пасажирів. Менеджери зможуть управляти всім віддалено з будь-якої точки будівлі.

Найшвидші ліфти у світі

іста по всьому світу змагаються за найвищі хмарочоси, і аналогічна гонка відбувається відносно швидкості обслуговуючих їх ліфтів. Шанхайська вежа поставила три світові рекорди Гіннеса як найшвидший ліфт у світі, найвищий ліфт в будинку і найшвидший двоповерховий ліфт. Він рухається зі швидкістю 20 метрів в секунду. Ліфт в башті CTF в Гуанчжоу (висота 530 метрів) піднімається з поверху 0 до 95 за 45 секунд.

Вежа Джидда в Саудівській Аравії скоро стане найвищою будівлею в світі. У ліфтах цієї будівлі буде використовуватися «ультракроп» - кабель з вуглецевого волокна з неймовірною підйомної силою. Це дозволить машині рухатися зі швидкістю більше 10 метрів в секунду, досягаючи найвищого житлового поверху за 52 секунди.

Незважаючи на такі запаморочливі інновації в ліфтових технологіяx, незабаром можна очікувати наступну хвилю нових технологій, багато з яких будуть впливати на повсякденну роботу нових ліфтів по всьому світу.

 

Читайте також: 

Мегавысокие небоскребы — технологии строительства