Монолітне будівництво: переваги і недоліки

Монолітне будівництво грунтується на зведенні будівлі при використанні залізобетонної суміші і опалубки (форми для заливання), причому за відносно невеликий проміжок часу і з гарантією досягнення будь-яких форм і обсягів.

Этапи рабіт:

  • підготовка та розчищення території, відданої під будівництво;
  • установка каркаса і опалубки;
  • використання суміші і зняття опалубки після її затвердіння;
  • оздоблення будинку.

Переваги монолітного будівництва

Будинки, побудовані за цією технологією, будучи досить надійними будівлями, забезпечують довгий термін використання - близько ста з половиною років. У таких будинках можна зменшити товщину стін, а також їх кількість, адже основною опорою для перекриттів тепер служать монолітні колони. Такі будинки легше цегельних приблизно на 15%, а утворення тріщин - точно не їх недолік.

Комфортабельність

У таких будинках легше зробити перепланування, а гарна якість стін і стель значно спрощує оздоблювальні роботи.

Недоліки (реальні та уявні)

  • Існує думка, що такий спосіб зведення будинків є досить дорогим. Насправді, це аспект вимагає більшої уваги. Таку думку залишилося ще з часів СРСР, коли якісний метал було не так-то просто знайти і, отже, використовувати в монолітному будівництві. Зараз же за ціною таке будівництво коштує за ціною десь поруч з панельним;
  • Панельний будинок побудувати швидше, тоді як одна заливка бетону вимагає терпіння і кваліфікації;
  • Зовнішня обробка піддається руйнуванню, тому фасади таких будинків недовговічні в своїй привабливості;
  • Вимагає утеплення через тонких стін, що обходиться дорожче, ніж кладка з блоків або цегли. Але зараз цю проблему досить легко вирішити використанням утеплювачів;
  • Стіни побудованого будинку не "дихають» через такого явища (а точніше, його відсутність), як паропроникність, що знову ж таки доводиться компенсувати вентиляцією, інакше будинок може «загинути» в вогкості.

Всі ці проблеми недоліки легко вирішуються використанням сучасних технологій, а монолітне будівництво вже давно вкрай популярно. Монолітне будівництво на даний момент є найбільш затребуваною технологією на ринку будівництва, міцно утримуючись на перших місцях особливо в великих населених містах.