Технологія модульного будівництва

Модульне будівництво - процес будівництва у вигляді збірки елементів вироблених поза будівельним майданчиком. Такий тип будівництва є все більш популярною альтернативою звичайним будівельним методам. Є переваги в будівництві будинків, офісів і великих будівель в контрольованих заводських умовах, з використанням строгих норм і правил. Модульні будівлі можуть забезпечити таку ж високу якість, як і звичайні будівлі.

Типи модульних будівель

Як випливає з їх назви, ці будівлі виробляються з модулів, виготовлених на складальних лініях. Елементи потім транспортуються на місце будівництва на вантажівках, де і збираються в єдину будівлю. Перші модульні будівлі були розроблені в якості тимчасових об'єктів. Але прогрес в процесах і технологіях будівництва сьогодні дозволяє будувати таким чином більш широке коло постійних будівель, в тому числі:

  • коттеджі
  • багатоповерхові житлові будинки
  • будівлі для роздрібної торгівлі та офіси
  • будівлі для медичних потреб
  • круїзні судна

 

Які переваги модульних будівель?

Модульне будівництво має ряд переваг перед будівлею, повністю створеним на будівельному майданчику.

1.  Швидкість і ефективність. Такі проекти зазвичай завершуються на 30-50% швидше, ніж при традиційних методах будівництва, що забезпечує більш швидку віддачу від інвестицій. Будівництво в контрольованих умовах заводу також мінімізує ризик погодних затримок і дозволяє виробляти модулі одночасно з підготовкою місця для будівництва.

2. Доступність. Модульні методи будівництва вимагають менших витрат, ніж будівництво на місці. Покупці відповідно до свого бюджета можуть вибирати з декількох типів модулів.

3. Гнучкість - адаптивність модульних будівель означає, що покупці можуть вибирати з безлічі планувань і додавати додаткові прибудови або поверхи легше, ніж при звичайному будівництві. Будівництво поза майданчиком також відкриває більше можливостей для будівництва у віддалених і важкодоступних районах.

4. Велика сила. Хоча модулі використовують ті ж матеріали, що і традиційні будівлі, кожен модуль незалежно зміцнюється, що може поліпшити цілісність структури.

5. Контроль якості. Будівництво в контрольованих заводських умовах означає, що матеріали захищені від впливу деструктивних елементів, і всі компоненти надійно зберігаються, і проходять перевірку на кожному етапі.

6. Зменшення будівельних травм. До 80% робіт, які виконуються за межами майданчика, мінімізуються збої в бізнес-операціях і безпеку працівників значно поліпшується.

7. Екологічність. Захист навколишнього середовища стає все більш критичним фактором для бізнесу. Модульні будівельні процеси знижують екологічний вплив будівництва, виробляючи менше відходів, викликаючи менше перешкод на майданчику і які більше повторно використовують і переробляють матеріали.

 модульного строительства

Які недоліки модульних будівель?

Незважаючи на те, що цей тип будівництва має багато очевидних переваг, поширенність модульних будівель зараз ще невелика.

Вартість збірних будинків, як правило, знижується швидше, ніж традиційні еквіваленти. Розміри елементів будівель також обмежені розмірами транспорту, що може привести до менших розмірів приміщення і скорочення життєвого простору.

 

Майбутнє модульного будівництва

Модульна будівельна індустрія як і раніше зіштовхується з безліччю упереджень і практичних проблем, але в міру того, як технології будівництва продовжують розвиватися, видається неминучим, що цей більш доступний, ефективний і стійкий метод будівництва стане більш поширеним і навіть замінить звичайне будівництво в тих сферах де це більш ефективно.