Будівля церкви Хадльгрімскіркья - одна з найкрасивіших споруд у світі

Величезна біло-бетонна церква Рейк'явіка, Ісландія, побудована в 1945-86рр., Підноситься над горизонтом і її видно з відстані до 20 км. Храм заввишки 73 метри є найвищим храмом і шостою за висотою будівлею Ісландії. Розмір і радикальний дизайн церкви свого часу викликав гарячі дебати, а її архітектор, Гуджон Самуельсон (1887-1950), ніколи так і не побачив закінченої будівлі.

Колони з обох боків вежі формою нагадують базальтові стовпи, що виникають при затвердінні вулканічної лави. Вони часто зустрічаються в природі Ісландії, і Самуельсон хотів відобразити їх в будівлі у вигляді національної архітектурної особливості. На фасаді стоїть статуя Вікінга Лейфура Ейріксона, першого європейця, який відкрив Америку ще за 500 років до офіційного відкриття Колумбом. Монумент, створений Олександром Стірлінгом Колдер (1870-1945), був подарований США на честь 1000-річчя парламенту Ісландії в 1930 році.

Якщо піднятися на ліфті на вежу висотою 74,5 м, то можна побачити неповторний вид на місто. На відміну від драматичних перепадів зовні, інтер'єр лютеранської церкви досить простий. Найбільш привабливою особливістю є великий орган з 5275 трубами, встановлений в 1992 році.

Хадльгрімскіркья була названа в честь поета батька Холлгрімура Петурссон (1614-1674), який написав найпопулярнішу в Ісландії книгу гімнів.

Здание церкви Хадльгримскиркья

Здание церкви Хадльгримскиркья

Здание церкви Хадльгримскиркья