забезпечення безпеки співробітників на робочому місці

Чи хвилює вас безпека і здоров'я співробітників? Якщо ви переживаєте про безпеку співробітників на роботі, ми підготували шість кроків, які ви можете зробити для підвищення безпеки на робочому місці, і поліпшення здоров'я своєї команди.

Небезпеки підстерігають на робочих місцях. Незалежно від того, чи ведеться ваш бізнес в офісі чи на будівельному майданчику, нещасні випадки і травми можуть статися тоді, коли ви їх найменше очікуєте.

Згідно з даними Міжнародної організації праці, майже 2,3 мільйона робочих обох статей з усього світу щорічно вмирають через нещасні випадки або захворюваня на виробництві. Більш того, в усьому світі щорічно відбувається близько 340 мільйонів нещасних випадків на виробництві та 160 мільйонів чоловік страждають на професійні захворювання.

Згідно з даними Індексу безпеки на робочому місці Liberty Mutual за 2020 рік, виробничі травми обходяться американським підприємствам більш ніж в 1 мільярд доларів в тиждень або 59 мільярдів доларів на рік. Більш того, 10 основних причин згідно зі звітом включають:

  • Поводження з об'єктами
  • Падіння на одному рівні
  • Удари предметами
  • Падіння на нижчий рівень
  • Незручні пози
  • Аварії транспортних засобів
  • Підсковзування чи спотикання без падіння
  • Рухи, що повторюються в мікрозадачах
  • Зіткнення з об'єктами
  • Рухоме обладнання або машини

Дані дослідження 2020 Workplace Safety також містять інформацію про галузі з найдорожчими травмами, включаючи будівництво, готельний бізнес і відпочинок, виробництво, охорону здоров'я і соціальні послуги, роздрібну торгівлю, транспорт, професійні послуги та складування, а також оптову торгівлю.

Незалежно від того, чи входить ваш бізнес в ці галузі чи ні, знайте, що нещасні випадки на робочому місці і травми можуть трапитися і з вашими співробітниками. Нещасні випадки на виробництві не тільки змінять життя ваших співробітників та їх сімей, але також можуть коштувати вашій компанії великих грошей з точки зору компенсації і часу.

На щастя, належні заходи безпеки можуть допомогти запобігти або звести до мінімуму нещасні випадки і травми, які можуть вплинути на ваших співробітників. Ось шість основних кроків, які необхідно зробити, щоб підвищити безпеку на робочому місці для ваших співробітників!


Визначте небезпеки

Перш за все, вам необхідно визначити ризики, яким піддаються ваші співробітники, щоб згодом їх усунути.

Ви не можете знати, як правильно захистити своїх співробітників, якщо не знаєте, від чого їх слід захищати. Отже, перший крок до підвищення безпеки на робочому місці для вашої команди - це виявлення небезпек і пошук рішень, які допоможуть усунути або мінімізувати їх.

У кожній галузі і на кожному робочому місці існують певні загрози безпеки, які можуть вплинути на робітників. У різних галузях загрози, до яких схильні співробітники різні. Отже, вам необхідно оглянути своє робоче місце і визначити, що становить загрозу для благополуччя вашої команди. Це можуть бути небезпечні і токсичні речовини, незахищені механізми, проблеми з електрикою, екстремальні температури чи ергономічні небезпеки.

Отже, проведіть відповідну оцінку ризиків з урахуванням характеру вашого робочого місця і пов'язаних з ним загроз безпеки.


Протоколи безпеки

Після того, як ви визначили ризики безпеці, яким піддаються ваші співробітники, ви можете створити протоколи безпеки, яким ваші співробітники повинні слідувати, щоб залишатися в безпеці на роботі.

Отже, розробіть суворі вимоги і процедури безпеки і повідомте своїй команді, що всі повинні їх дотримуватися. Наприклад, припустимо, що ваші співробітники працюють з біологічними або хімічними небезпеками і борються з ними. У цьому випадку вони повинні носити належний захисний одяг, який забезпечить їх безпеку в разі, якщо речовини розіллються або впадуть поруч з ними.

Або, наприклад, якщо ваш бізнес пов'язаний з будівельною галуззю, переконайтеся, що всі ваші робочі носять засоби індивідуального захисту, включаючи захисні рукавички, засоби захисту органів слуху, засоби захисту органів дихання, засоби захисту від падіння і багато іншого.

Це приклади протоколів безпеки, які вам необхідно мати в своєму бізнесі. Вони можуть допомогти запобігти нещасним випадкам і травмам чи мінімізувати наслідки в разі нещасних випадків.

обеспечение безопасности сотрудников на рабочем месте


Надайте потрібні засоби захисту

Недостатньо мати протоколи безпеки, якщо ви, як роботодавець, не надасте своїм співробітникам засоби, необхідні для їх застосування. Точніше, ви повинні надати своїм співробітникам належні засоби захисту, перш ніж просити їх слідувати інструкціям.

Належні засоби захисту, які забезпечують безпеку ваших співробітників на роботі, також залежать від галузі, в якій ви працюєте. Вони також будуть залежати від характеру робочого місця. Наприклад, співробітникам, які працюють в офісі, можуть знадобитися ергономічні меблі для захисту їх здоров'я спини і шиї. Співробітники, що працюють на робочих місцях з біологічною або хімічною небезпекою, повинні мати доступ до душу для промивання очей при аварії і засобами індивідуального захисту. У той же час на будівництві працівникам, які працюють на висоті, необхідні засоби захисту від падіння.

Переконайтеся, що ви надаєте своїм співробітникам всі необхідні інструменти для захисту від звичайних загроз, пов'язаних з вашою специфікою роботи.


Проводьте навчання своїх співробітників

Правильне навчання - життєво важливий крок для забезпечення безпеки ваших співробітників на роботі. Переконайтеся, що всі ваші співробітники, особливо нові, мають доступ і пройшли навчання з техніки безпеки для свого робочого місця. Переконайтеся, що всі ваші працівники знайомі з письмовими інструкціями і процедурами безпечної роботи, що відносяться до їх завданнь.

Без проведень всебічних навчання співробітників, ви не тільки піддаєте їх небезпеці, але також ризикуєте втратити багато грошей через погано виконанані завдання чи компенсації, тому що ви будете нести відповідальність за нещасний випадок.


Підтримуйте порядок на робочому місці

Безлад на робочому місці може призвести до непотрібних інцидентів, які можуть призвести до травм. Фактично, на брудних робочих місцях співробітники можуть стати жертвами падінь і підковзнутися через неналежне розміщення ящиків, розливів, які не прибираються швидко, заплутаних шнурів або неорганізованих інструментів. Навчіть своїх співробітників залишатися організованими і підтримувати чистоту на робочому місці.


Заохочуйте часті короткі перерви

Чи то розтяжка для запобігання болю в спині і шиї у офісних співробітників або для зняття м'язової напруги, чи відпочинок для очей або інші дії, які можуть допомогти працівникам освіжитися, спонукайте своїх співробітників робити короткі, але часті перерви.

Короткі перерви - це ефективний спосіб для співробітників знову зосередитися і повернутися до своїх завдань з оновленим розумом, що допоможе їм виконувати процедури і працювати безпечно.