Автоматизація будинку

Автоматизація будинку означає повсякденну діяльність, пов'язану з передачею керування будинком комп'ютеру, що дозволяє звільнити вас від рутини і отримати більше часу на відпочинок і творчість. Беручи свій початок з надр наукової фантастики, за останнє десятиліття автоматизація житла вже стала реальністю для численних власників будинків і квартир.

Ідея управління всіма функціями будинку за допомогою централізованої системи управління сягає принаймні початку 20-го століття. Найбільш ранні робочі прототипи автоматизованих будинків дебютували в 1930-х роках на Всесвітніх ярмарках в Чикаго і Нью-Йорку, але ці будинки ніколи не призначалися для комерційного використання. Тільки з винаходом мікропроцесорів в 1970-х роках широко відкрилися двері створенню економічно доцільної системи автоматизації будинку. З ростом комп'ютерних технологій за останні п'ятнадцять років паралельно розвинулася і індустрія автоматизації будинків.

Чим можна управляти в будинку?

Автоматизація освітлення

Освітлення
Сьогоднішні системи домашньої автоматизації спрощують використання вашого смартфона або планшета для управління світлом в будинку. Ви можете ввімкнути чи вимкнути світло, встановити його потрібну яскравість тоді коли вас немає вдома або ви лежите на дивані.

Замки і системи безпеки
Система автоматизації дозволить вам перевіряти і змінювати, якщо необхідно, стан ваших замків і системи безпеки віддалено. Крім того, багато систем дозволяють здійснювати віддалений моніторинг домашніх камер безпеки.

Побутова техніка
З домашньою автоматикою за допомогою смартфона ви можете встановити і змінити температуру в духовці, наприклад, поки ви перебуваєте у дворі або дивіться фільм.

Розважальні системи
Деякі системи домашньої автоматизації також включають в себе розваги. Встановіть розклад запису телепередач, керуйте збереженими вами програмами і вирішуйте, де їх дивитися, все це зі свого смартфону, планшету чи ноутбуку.

Температурний режим і клімат
За допомогою програми автоматизації для будинку можна підвищити температуру в будинку на кілька градусів, щоб відчувати себе комфортно. Ви не тільки відчуєте себе більш комфортно, але і насолодитеся нижчими рахунками за рахунок скорочення витрат енергії на опалення.

Виявлення вуглекислого газу
Ваша система домашньої автоматизації може виявляти підвищений рівень окису вуглецю в повітрі і сигналізувати, якщо ви в небезпеці. Це набагато надійніший метод, ніж старі автономні детектори з магазину побутової техніки.

 

З чого почати автоматизацію будинку?

Автоматизувати свій будинок це щось більше ніж просто завантажити додаток.

1. По-перше, вам знадобиться контролер. Сьогоднішніми системами автоматизації зазвичай можна управляти прямо з планшета або смартфона, але деякі з них все ще вимагають установки централізованої панелі управління десь у вашому домі.

2. Вам також буде потрібен доступ до мережі, щоб контролер міг посилати команди пристроїв вашого будинку. Більшість систем автоматизації будинків використовують Wi-Fi або просте з'єднання Bluetooth. Це, звичайно ж, залежить від того, як ви плануєте використовувати свою систему. Наприклад, якщо ви вважаєте, що хочете взаємодіяти зі своїми пристроями перебуваючи поза домом, то Bluetooth з'єднання не дозволить цього зробити.

3. Нарешті, вашим пристроям потрібен якийсь спосіб отримувати ваші інструкції. Для деяких це не проблема: сучасні домашні розважальні системи часто мають вбудовану здатність підключення до Wi-Fi. Але для інших - наприклад, освітлення - вам знадобляться або розумні вимикачі, або розумні лампочки, щоб інтегрувати їх в систему автоматизації вашого будинку.

Більшість обладнання з цього списку вже і так знаходиться у вас: Wi-Fi в будинку і смартфон в кишені. Так що залишилося за малим - додати "розумних" кінцевих елементів і з'єднати все з контролером або смартфоном.

Коли ми говоримо про майбутнє автоматизації будинків, ми не можемо згадати "Інтернет речей" Internet of Things (IoT). Це поняття означає тенденцію впровадження датчиків і мікрочіпів в повсякденні об'єкти таким чином, щоб вони могли бути підключені до мережі, наприклад, до Інтернету. За допомогою Інтернету речей ваша пральна машина, наприклад, може відправити оповіщення на ваш телефон, коли прийде час перекласти одяг в сушарку.

Автоматизация бытовой техники
Автоматизация бытовой техники