Ведущие производители строительных материалов в мире

У 2020 році була опублікована статистика по найбільшим виробникам будівельних матеріалів в світі, що базується на обсягах їх продажів. На графіку зображені виробники з обсягами їх продаж в мільярдах доларів. Сектор будівельних матеріалів в 2019 році відновився після рецесії 2009 року і ріс разом з будівельною галуззю.

Так, французька компанія «Сен-Гобен» посіла перше місце серед найбільших світових виробників будівельних матеріалів в 2019 році з обсягом продажів 47,7 млрд дол, що на 20 відсотків вище, ніж у китайської China National Building. Ця компанія спочатку була виробником дзеркал, але потім перейшла на виробництво будівельних і інших високоякісних матеріалів. «Сен-Гобен» представлена ​​також і в Україні трьома основними напрямками діяльності: будівельні матеріали (такі, як Isover, Weber, Ecophon, Rigips), Скло (Saint-Gobain), інноваційні абразивні матеріали (Norton).

Виробники будівельних матеріалів виробляють матеріали широкого спектра, які використовуються для будівництва. Будівельні матеріали можна розділити на природні матеріали, такі як деревина, і штучні, такі як цемент і скло. Нові будівельні стандарти і виникають проблеми, такі як стихійні лиха і інші небезпеки, змушують виробників підвищувати міцність, довговічність і надійність своїх будівельних матеріалів.