Керамічна плитка

Керамічна плитка є загальною назвою всієї групи оздоблювальних матеріалів. За методом свого виробництва її можна розділити на клінкерну плитку, плитку Котто, керамогранітну, а також кахельну плитку. Для виготовлення керамічної кахельної плитки використовується пісок, вода, глина та спеціальні мінеральні добавки. Відтінок і малюнки керамічна плитка отримує за рахунок використання глазурі.

Плитки з керамогранита за своїм зовнішнім виглядом нагадують камінь. Для її виготовлення застосовується спосіб сухого пресування і одноразового випалу. Цікаво, що при виготовленні керамогранитной плитки температура і тиск значно вище, ніж при виробництві звичайної кахельної плитки. Саме за рахунок цього з'являється можливість створити плитку з найбільш високим рівнем зносостійкості.

Також методом пресування створюється клінкерна плитка. Завдяки такому методу клінкерна плитка створюється в абсолютно будь-яких формах. Обпалюється клінкерна плитка при досить високих температурах, за рахунок чого і набуває високий рівень морозостійкості і стійкості до зношування. Такий виріб досить легко чиститься і практично не вбирає вологу. Найчастіше клінкерна плитка застосовується в будівництві басейнів. Плитка Котто проводиться за допомогою екструзії. Важливим вважається і те, що даний матеріал не має глазурованої поверхні. Такій плитці притаманний природний колір і відтінок. Використовується ця плитка, в основному, для укладання підлоги у внутрішніх приміщеннях. Що стосується габаритів, то плитка Котто створюється великих розмірів.

Плиточник починає укладання кахельної плитки з очищення всієї поверхні. У випадках, коли стіни чи підлога мають нерівності, їх вирівнюють за допомогою штукатурки. Ціна на вирівнювання підкладки може бути закладена в загальну вартість укладання плитки або ж проведена за окрему ціну. В якості клею при укладанні плитки застосовують спеціальну будівельну суху суміш. Коли укладання плитки відбувається на зовнішній стороні будівлі, використовують клей для зовнішніх робіт і, відповідно, якщо в приміщенні, то застосовується внутрішня суміш. Клей виготовляють виключно за інструкцією, дотримуючись при цьому всіх вказівок, і перемішують до отримання однорідної маси. Варто відзначити, що готовий клей повинен мати густу консистенцію, щоб не стікати зі шпателя або стін. Суміш для укладання плитки найчастіше складається з цементної або полімерної основи. Вибирати клей для подібних робіт необхідно з урахуванням власних потреб.

На сьогоднішній день область використання плитки з кераміки значно розширена. Досить складно знайти приміщення, в якому не можна використовувати плитку в якості матеріалу для облицювання. Також на сучасному будівельному ринку щодня з'являються нові варіанти плитки. Облицювання стін плиткою вважається вигідним варіантом оздоблення приміщеннь.

Укладання плитки є досить складним процесом, який вимагає від фахівця терпіння, уважності і високої кваліфікації. Ціна укладання кахлю може варіюватися в залежності від декількох факторів. Основними з них вважаються складність малюнка, а також геометрія і площа поверхні. Крім цього, ціна може змінитися в залежності від рівня майстерності плиточника. Звичайно, не завжди висока ціна на укладку плитки може гарантувати якісне виконання робіт.