Бюджетні матеріали для будівництва будинку

Зараз все більшої популярності набирає заміське житло. Людям набридає життя в бетонних коробках в умовах підвищеної населеності, шумності, запиленості великих мегаполісів. Є незаперечна перевага в проживанні в приватному будинку, ближче до природи в порівнянні з життям в місті в багатоквартирних будинках.

Перед багатьма, хто вирішив будувати свій заміський будинок, виникає питання пошуку варіантів бюджетного будівництва. Загальна вартість будівництва складається з двох основних частин: вартість робіт і вартість матеріалів. Які матеріали можна підібрати для бюджетного будівництва?

Досі лідерами при будівництві заміського житла виступають традиційні будівельні матеріали, такі як цегла та бетон. Однак, проявивши креативність в підборі матеріалів на етапі проектування будинку, можна підібрати такі варіанти, які допоможуть знизити вартість вашого нового будинку.

Збірні панелі

сборные сип панели для дома

Одним з найшвидших і економічних способів будівництва будинку є використання заздалегідь виготовлених панелей. Більшість таких панелей поставляється як частина системи, яка дозволяє побудувати індивідуальний будинок за набагато менші гроші. Хоча повністю будинок зі збірних конструкцій є одним з найбільш економних варіантів будівництва, він також надає набагато більше гнучкості як у будівництві так і виборі матеріалів.

Збірні панелі економлять трудовитрати і час. Вони також значно скорочують витрати на вивезення сміття на місці будівництва, і усувають перевитрати і затримки поставок матеріалів. Будинки, побудовані з таких панелей, будуються набагато швидше. Самі секції щільно прилягають один до одного, так як вони були зроблені в заводських умовах. Сучасні збірні панелі легко вписуються в дизайн, зроблений спеціально для власника будинку, а будинок в цілому не дуже то і відрізняються за виглядом від зведених за класичними технологіями будівництва.


Бетонні панелі

Дом из бетонных панелей

Бетон залишається популярним матеріалом екстер'єру житлових будинків, і бетонні плити - або панелі - це простий спосіб отримати пристойний вигляд за менші гроші. Серед бюджетних будівельних матеріалів бетонні панелі - стильний варіант, який підкреслюється красивою фактурою бетону. Бетонні плити швидше монтуються, вони дуже надійні і стійкі. Такі панелі були дуже популярні в усьому світі і зараз привертають до себе увагу.

Бетонні панелі мають безліч переваг, таких як довговічність, атмосферостойкость, звукопоглинальні і ізоляційні властивості. Оскільки вони збірні, вони також мають переваги властивими всьому класу збірних панелей. Крім того, бетонні панелі є вогнетривкими! Всі ці переваги також допомагають заощадити на комунальних послугах, роблячи бетонні панельні будинки одним з найдешевших будинків для будівництва.

Газоблок

Дом из газоблока

Останнім часом для котеджного будівництва стали популярними газобетонні блоки. Вони також відносяться до бюджетної цінової категорії.
Газобетонні блоки відрізняються високою технологічністю, їх можна легко різати і свердлити за допомогою звичайних деревообробних інструментів. При будівництві використовується менша кількість розчину бо виходить менша кількість швів, а самі шви дуже тонкі через точні розміри блоків. Газоблок має високу теплову ефективність що усуває необхідність окремої термоізоляції при будівництві, що також призводить до прискорення процесу і економії.


Кам'яне облицювання

Дом из камня

Будинки з натурального каменю виглядають чудово, але вони безумовно не відносяться до числа дешевих будматеріалів. Один зі способів отримати відмінний зовнішній вигляд будинку з меншими витратами - кам'яне облицювання. Таке покриття наноситься невеликим шаром на зовнішні стіни будинку, і додає будинку респектабельний вигляд кам'яної будови. Фасадні панелі з облицюванням під камінь мають невелику вагу і прості в монтажі, що призводить до набагато меншої вартості в порівнянні зі стандартною кам'яною кладкою за рахунок економії на роботах і матеріалах.
Кам'яне облицювання можна використовувати для всього фасаду будинку або тільки для частини, наприклад, фундаменту або димоходу. Вона може бути різних стилів: грубої сільської або сучасної і може імітувати різні види каменю. Є облицювання різної товщини. Також як нова плитка може змінити зовнішній вигляд ванної кімнати, облицювання - це спосіб змінити зовнішній вигляд і стиль будинку.


Використані транспортні контейнери

дом из транспортных контейнеров

Мода на мінімалістичні будинки привела до сплеску інтересу до транспортних (морських) контейнерів як до одного з видів зведення дешевих будинків. Використання транспортних контейнерів в якості бюджетного будівельного матеріалу не означає, що ваш будинок не може перевищувати обсягу одного контейнера. Їх можна об'єднувати і комбінувати для створення більш просторого будинку.

У той час як використані транспортні контейнери є одним з найбільш екологічно чистих способів будівництва в бюджетному будівництві, необхідно врахувати деякі моменти. Контейнери, що побували в тривалих морських подорожах, можуть бути іржавими, з вм'ятинами та іншими пошкодженнями, тому краще вибирати новіші контейнери. Незважаючи на те, що вони трохи дорожчі, вони, як правило, знаходяться в набагато кращому стані. Будинки з транспортних контейнерів як і раніше потребують теплоізоляції, а також потрібно врахувати витрати на доставку на будівельний майданчик. Незважаючи на це, при належному дослідженні та плануванні, транспортні контейнери можуть стати бюджетним рішенням при будівництві приватного будинку.


Відновлена ​​деревина

Перероблена деревина є не тільки одним з найпоширеніших дешевих будівельних матеріалів, але вона також знаходиться в тренді сучасної будівельної моди. Чи то корабельна дошка, дошки із залізничних вагонів, сараїв і повалених дерев, цей тип деревини може бути надзвичайно стильним вибором для оформлення елементів нового будинку. Старі бруси, як правило, більш довговічні і висушені, що означає, що вони рідше деформуються або розщеплюються. На додаток до підвищеної візуальної привабливості, екологічні переваги також є однією з причин використання відновлених колод. Кожна деталь унікальна і, швидше за все, буде мати неправильну форму - що також може стати проблемою при пошуку матеріалів і під час будівництва. Незважаючи на те, що ви можете заощадити на матеріалах, знайте, що такий вибір матеріал може привести і до збільшення витрат.

Металлопрофіль, профнастил

Якщо ви справді хочете знати, як побудувати дешевий будинок, подивіться на гофровані металеві листи. Раніше профнастил використовувався в суто промислових цілях, але зараз, з ростом популярності промислового стилю, він став часто використовуватися і в котеджному будівництві. Такі металеві листи мають масу переваг крім своєї вартості. Сталь дуже міцна і витримує суворі погодні умови, пожежа і гниль. Це один з найпростіших в догляді матеріалів, тому що йому потрібно тільки свіжий шар фарби або цинкове покриття для запобігання іржі. Металеві листи також придатні для вторинної переробки. Проте, з металопрофілем може бути складніше працювати, тому що це важкий матеріал, а також має погані термоізоляційні властивості, що може привести до зростання витрат на опалення майбутнього будинку.


Промисловий метал

Масовий випуск популярних матеріалів для промислового використання привів до здешевлення промислового металу. Такі матеріали також можна успішно використовувати в приватному будівництві. Сталь холодного прокату відмінно підходить для житлового будівництва, тому що вона не гниє, не деформується, не розщеплюється, не тріскається і не розходиться. Матеріал служить довго і придатний для вторинної переробки. Сталевий каркас для будинку має високу міцність і може стати бюджетним рішенням. Прокат може стати також хорошим вибором для покрівлі, так вона простоїть довше, ніж багато інших типів покрівлі. Хоча тут варто зазначити що дах з металу шумить під час дощу більше ніж даху з інших матеріалів.

Традиційна цегла

Цегляні будинки дуже популярні через свою довговічність. Якщо ви не живете в сейсмонебезпечному районі, цегла може стати одним з бюджетних варіантів для будівництва. Він вогнестійкий, витримує суворі погодні умови і створює класичний домашній інтер'єр. Хоча він коштує дорожче, ніж деякі інші варіанти будинку, такі як каркасний будинок, він більш довговічний і міцний. На його популярність також впливає і прекрасний естетичний вигляд.
Вартість може варіюватися в залежності від типу цегли, але традиційні червоні цеглини дуже доступні. При складанні бюджету на цегляний будинок, переконайтеся, що ви включили витрати на кладку, тому що це не те що можна зробити самому і потрібно залучати професіоналів мулярів. Якщо цеглу встановити неправильно, це може привести до розтріскування стін і вплинути на стійкість фундаменту будинку.

Солом'яні блоки

Солома є прекрасним природним матеріалом з тепловими та ізоляційними властивості, які роблять її відповідним будівельним матеріалом. Вона також входить в список бюджетних будівельних матеріалів, які можуть заощадити вам гроші. З солом'яних блоків можна звести стіни будинку, створюючи конструкцію, яка добре теплоізольована і екологічно безпечна. Такі блоки зазвичай товсті, тому стіни будинку також будуть товстими, але їх можна різати для створення отворів для вікон і дверей. Може здатися нелогічним, але тюки з соломи також вогнетривкі завдяки своїй товщині. Знову ж, клімат може визначити життєздатність використання соломи в вашому домі: її не рекомендується використовувати в дощовому, вологому кліматі.

Монолітний бетон

Якщо ви шукаєте, як побудувати дешевий будинок, сирий бетон також може стати будівельним матеріалом. Стіни з монолітного бетону являються водонепроникними і вогнетривкими, на додаток до того, що вони є більш екологічним вибором для будівництва. Оскільки бетон не містить органічних матеріалів, в ньому не буде проростати цвіль. Будинки з бетону мають високу тепло і шумоізоляцію, вони здатні витримувати повеней і землетрусу. Як бюджетний будівельний матеріал сирий бетон також простий в догляді, так як його можна залишити в природному стані або просто пофарбувати.


Пластик

Ми вже використовуємо пластик для багатьох споживчих цілей, чому б не використати його і для будівництва? Це один з дешевих будівельних матеріалів, якого дуже багато на ринку. Сьогодні пластмаси регулярно використовуються для покрівлі, ізоляції, елементів вікон і сантехніки. Творчі архітектори і дизайнери також можуть придумати нові способи використання цього матеріалу в будівництві житла, що може допомогти в розробці планів будівництва дешевих будинків. У деяких регіонах світу люди будують будинки з порожніх пластикових пляшок, які використовуються в якості будівельного матеріалу для стін і багато чого іншого.


Скло

Дом из стекла

Так, в кожному будинку є певні частини зі скла зокрема, вікна. Але скло також можна використовувати і як будівельний матеріал як такий. Одна з переваг використання скла - інтер'єр будинку стає світлим і яскравим, а при використанні в якості основної частини конструкції, виходять дивовижні будівлі. Незважаючи на те, що скло може не входити в число бюджетних будівельних матеріалів, воно має певні переваги при будівництві, такі як легкий вага в порівнянні з іншими матеріалами. Існує також широкий спектр типів скла, від ударостійкого до загартованого скла і скляних блоків.

 

Земля

Земля є скрізь і вона доступна. Ми копаємо землю, щоб закласти фундамент для наших будинків, але все частіше будівельники будинків або створюють будинки всередині землі, або використовують землю для зведення стін будинку. Натхненні кіношними будиночками хоббітів, деякі люди копають землю, використовуючи природні стіни, утворені землею, як кордони будинку. Вони прекрасні, тому що споживають менше енергії і не потребують великої кількості будівельних матеріалів.

Інший варіант використання землі - це будинок, побудований з утрамбованої землі, так званої писе. Це поєднання землі, піску і глини змішується і ущільнюється за допомогою трамбування. Такі земляні блоки теплоізолюючі і служать стінами будинку. Деякі інноваційні компанії, використовують грунт, викопаний під фундамент для створення земляних стін.


Відходи

Дом из отходов

Серед відходів, що викидаються на звалище, можна знайти дешеві будівельні матеріали. Творчі дизайнери та будівельники використовують все, від недопалків до пластикових пляшок і уламків зруйнованих будівель, як матеріали для будівництва нових будинків. Крім того, деякі нові будинки будуються з викинутих компонентів інших будинків, таких як двері і вікна, які можна використовувати для створення стін для нового будинку. Оскільки креативність і технологія продовжують розвиватися, все більше видів відходів будуть застосовуватися в якості сировини для будівельних матеріалів для бюджетних будинків. 

Читайте також:

Как уменьшить количество отходов при строительстве

Древесина как строительный материал

Бетон как строительный материал

Стекло как строительный материал

Преимущества дома из кирпича

Оригинальный коттедж из грузовых контейнеров