Будинок у вигляді печери в схилі

MOLD Architects, грецька архітектурна та дизайнерська студія, нещодавно зосередила свої зусилля на відокремленому будинку в скелястій бухті на острові Серіфос. Унікальний будинок має прекрасний вид на океан і органічно поєднує функціонал житла з навколишнім простором.

У той час як багато сучасних будинків прагнуть інтегрувати внутрішні й зовнішні простори з великими вікнами, відкритим дизайном і листям, MOLD Architects виводить свій проект на новий рівень, впиваючись в схил пагорба, для того щоб вирізати простір. Завдяки унікальному розташуванню, будинок Ncaved має багаторівневий дизайн, з землею під кожним поверхом. Незважаючи на те, що резиденція розташована на схилі пагорба, в ній не бракує природнього освітлення: на природу виходять великі вікна і скляні двері різних кімнат.

Будинок у вигляді печери в схилі

NCaved розташований в невеликій відокремленій скелястій бухті на острові Серіфос, здається ніби він зависає трохи вище рівня моря. Необхідність створити захищений прихисток в місці, що має неперевершене поле огляду, але водночасно яке відкрито  сильним північним вітрам, привела до рішення пробурити схил замість того, щоб облаштовувати простір вище рівня поверхні землі.

Будинок у вигляді печери в схилі


Поздовжні стіни з сухого каменю окреслюють і захищають внутрішні і зовнішні простори. Вони складаються з вертикальних бордюрів, які відводять погляд відвідувача до лінії горизонту. На відміну від міцних кам'яних стін, поперечні фасади легкі, скляні і відкриваються по всій довжині. Фасад повністю відкритий на східний вид, а задні вікна обрамляють внутрішні сади, посилюючи потік повітря і пропускаючи світло в резиденцію.

Будинок у вигляді печери в схилі

Освітлення і вентиляція виконані передніми і задніми прорізами, камінь, плоский дах з озелененням, відповідна теплоізоляція, а також енергоефективні скляні панелі дають дому відмінні біоклиматичні властивості. Резиденція розділена на три рівні: спальні, вітальні і гостьовий будинок. Перші два з'єднані всередині, а гостьовий будинок незалежний. Сходи в печері з'єднують три рівня зовні і ведуть до головного входу, розташованого на горищі вітальні.