Дивовижний музей сучасного мистецтва Гуггенхайма в Більбао

Музей Гуггенхайма в Більбао - музей сучасного мистецтва, спроектований канадсько-американським архітектором Френком Гері і розташований в Більбао, Іспанія. Музей був відкритий 18 жовтня 1997 року королем Іспанії Хуаном Карлосом I. Побудований поруч з річкою Нервіон, яка проходить через місто Більбао до Кантабрійського моря, він є одним з декількох музеїв, що належать Фонду Соломона Р. Гуггенхайма. Музей має постійні та гостьові експозиції творів іспанських та міжнародних художників і є одним з найбільших музеїв Іспанії.

Музей став будівлею, яку часто називають однією з найважливіших, виконаних з 1980 року в Світовому архітектурному огляді 2010 року серед експертів з архітектури.

У 1991 році уряд Басків запропонувало Фонду Соломона Р. Гуггенхайма фінансування музею, який буде побудований в старому портовому районі Більбао, який був колись основним джерелом доходу міста. Уряд Басків погодився покрити витрати на будівництво в розмірі 100 млн. дол. США і субсидувати щорічний бюджет музею в розмірі 12 млн. Дол. США. Натомість Фонд погодився керувати установою, виставляти частини своєї колекції творів і організувати тимчасові виставки.

Музей побудований компанією Ferrovial, вартість будівництва склала 89 мільйонів доларів США. Близько 5000 жителів Більбао відвідали попередню феєрію за межами музею в ніч перед офіційним відкриттям, в якій були представлені світлові шоу і концерти на свіжому повітрі. 18 жовтня 1997 року музей був відкритий королем Іспанії Хуаном Карлосом I.

Фонд Соломона Р. Гуггенхайма вибрав Френка Гері архітектором музею. Директор фонду Томас Кренс закликав його створити щось сміливе і інноваційне. Криві лінії на зовнішній стороні будівлі повинні були виглядати випадковими; архітектор стверджував, що «випадковість кривих призначена, щоб вловлювати світло». Інтер'єр «спроектований навколо великого, наповненого світлом атріуму з видом на гирло Більбао і навколишні пагорби країни Басків». Атріум, який Гері прозвав Квіткою через форми є організаційним центром музею.

музей современного искусства Гуггенхайма

Коли Музей Гуггенхайма в Більбао відкрився для публіки в 1997 році, він відразу ж був названий одним з найбільш вражаючих будівель у світі в стилі деконструктивізму (хоча Гері не асоціюється з цим архітектурним рухом), шедевром 20-го століття. Архітектор Філіп Джонсон назвав його «найбільшим будинком нашого часу», в той час як критик Кальвін Томкинс в журналі «Нью-Йоркер» назвав його «фантастичним кораблем мрії хвилястої форми в плащі титану», його блискучі панелі також нагадують рибну луску. «Індепенданс» називає музей «дивовижним архітектурним подвигом». Будівля надихнулф на створення споруд зі схожим дизайном по всьому світу.

Музей органічно вплетений в міський контекст, розгортаючи свої сполучні форми каменю, скла і титану на ділянці площею 32 500 квадратних метрів уздовж річки Нервіон в стародавньому індустріальному центрі міста. Він має досить скромний вигляд з вулиці, але неймовірний вид відривається з боку річки. Загальна площа будівлі становить 24 тис м2. 11 тис м2 виставкової площі займають дев'ятнадцять галерей, десять з яких слідують класичному ортогональному плану, який можна ідентифікувати по зовнішності кам'яними покриттями. Решта дев'ять галерей мають неправильну форму і можуть бути ідентифіковані зовні своїми закрученими органічними формами і титановою оболонкою. Найбільша галерея має розміри 30 метрів в ширину і 130 метрів в довжину.

музей современного искусства Гуггенхайма