Як вибрати електролобзик

Електролобзик - це електричний інструмент, що складається з електродвигуна і штока, на якому кріпиться пильне полотно, що рухається вгору-вниз. Інструмент призначений для різання фігурних і рівних пропилів по дереву, металу та інших матеріалах.

Перш ніж перейти до вибору інструменту потрібно визначиться з тим як ви будете його використовувати. Задайте собі питання: як часто я планую використовувати інструмент? Для яких робіт? Лобзики можна розділити на три великі категорії: початкового рівня, більш просунуті і професійні.

 

 

 Електролобзики початкового рівня - підходять при рідкісному використанні

Такі інструменти, як правило, мають тільки самі базові функції - вертикальний рух штока, на якому закріплено пильне полотно. Зазвичай мають потужність 400-500 ват і глибину пропилу до 50-60 мм.
Підходять для разової роботи або для тих, хто планує тільки зрідка щось робити своїми руками, може бути раз на рік при цьому виконувати нескладні завдання - наприклад пиляти лист 12 мм фанери.

 

 

Продвинутые лобзики

Просунуті лобзики (напівпрофесійні) - підходять для регулярного непрофесійного використання

Якщо у вас хобі - щось майструвати з дерева у вільний від основної роботи час, або перед вами виникли нескладні завдання як наприклад, монтаж кухні, укладання паркету чи установка вбудованих шаф, то шукайте лобзик потужністю 700-800 ват з глибиною пропилу 90 мм по дереву, 30 мм по кольорових металах і 10 мм по листовій сталі. Просунуті моделі мають цілу низку важливих функцій: маятниковий хід, настройка кута розпилу на 45 і регулювання швидкості - все це допоможе виконувати роботи якісніше і швидко. Також краще вибрати модель з направляючою для різання металу або лазерним покажчиком і з насадкою відведення стружки.

 

Профессиональные лобзики

Професійні моделі для регулярного професійного використання

Якщо ви є постійним професійним користувачем (будівельником чи теслею) і шукаєте першокласний інструмент, вибирайте лобзик з потужністю понад 800 Вт, що має ергономічні рукоятки і систему витяжки тирси. Професійні моделі мають усі необхідні функції лобзиків: маятниковий хід, швидку системою зміни полотен, високу частоту ходу (більш. 2900 ходів / хв), налаштуванням кута розпилу так і мають підвищену ріжучу здатність, розраховану на легку роботу з деревиною 135 мм, сталлю 10 мм і алюмінієм 20 мм. Такі моделі зазвичай мають форм-фактор з боковим хватом який розташовується нижче і ближче до точки пиляння, також металеву нижню частину, де кріпиться механізм руху штока. Лобзики з боковим хватом можна утримувати також двома руками, що дозволяє більше контролювати лобзик (і навіть пиляти в вертикальній площині), а значить робити більш точний і рівний зріз. Професійний інструмент має високу зносостійкість і дозволяє працювати тривалий час без перерв. Якщо ви вирішили вибрати професійну модель, то краще зупиниться на відомих марках, на які надається 2-х або 3-х річна розширена гарантія.

Давайте розглянемо важливі характеристики лобзиків, які потрібно враховувати при виборі.

Маятниковый ходМаятниковий хід
При виборі лобзика важлива наявність маятникового ходу. Основний різ лобзика здійснюється рухом пильного полотна вгору-вниз, а механізм маятникового ходу управляє тим, наскільки сильно полотно рухається ще і вперед-назад. У нульовому положенні коливання лезо рухається тільки вгору і вниз, як швейна голка.
Для точних різів потрібно встановлювати коливання на низький рівень. Більш високе значення дозволяє лобзику легше пиляти, але точність і якість спилу при цьому зменшується. 

Регулювання швидкості
Швидкість руху полотна впливає на силу що прикладається полотном до матеріалу. Чим товщі дерево, тим більша повинна бути швидкість. Використовуйте нижчі швидкості для різання металів і пластику.

Настройка угла пиленияНалаштування кута пиляння
Важлива функція яка дозволяє пиляти матеріал під кутом. В лобзик кут регулюється від 90 до 45 градусів шляхом регулювання опорного черевика. Бувають різні механізми фіксації кута - найпоширеніший механізм - за допомогою затягування гвинтів. Більш просунуті моделі мають фіксатор у вигляді важеля, що дозволяє швидко змінювати налаштування кута.

 

Шток лобзикаШток і кріплення полотен
Шток повинен бути великим і потужним, від цього залежить термін його служби бо при роботі на шток припадають значні навантаження.
Пильні полотна можуть кріпитися до штоку двома способами: за допомогою затискних гвинтів або мати механізм швидкого зміна полотен. Затискні гвинти збільшують час зміни полотен, і в основному використовуються для моделей початкового рівня. Швидкозажимні системи дозволяють змінювати полотна легко і в лічені секунди.

 

 

Направляющий роликНаправляючий ролик
Направляючий ролик притискає полотно до матеріалу під час різу. Чим більший, масивніший ролик, тим довше він прослужить. Маленькі ролики швидко протруться і пильне полотно почне бовтатися що, погіршить якість різу. Зверніть також увагу на положення ролика. Він повинен знаходиться якомога ближче до поверхні різу. Хороші моделі мають мінімальний зазор в декілька міліметрів, що дозволяє максимально притискати полотно під час пиляння і робить рез більш якісним.


Опорный башмак с пластиковой накладкойОпорний черевик
Чим масивніший черевик тим краще. Він прослужить довше відчуваючи навантаження під час пиляння. Деякі моделі лобзиків мають в комплекті пластикову накладку, яка збереже ніжний матеріал від пошкоджень.

 


Патрубок отвода стружкиПатрубок відводу стружки
Пиляння дерева створює багато стружки і тирси, їх можна збирати приєднавши пилосос через цей патрубок. Це дозволить краще спостерігати за процесом пиляння і позбавить від необхідності прибирання після завершення роботи.

 

 

Лазерный указатель направления лобзикаЛазерний покажчик або підсвічування
Допомагають направляти лобзик при пилянні рівно відповідно до наміченої лінії. Досить зручно і практично.

 

Правила безпеки при використанні інструменту

Лобзик - досить небезпечний інструмент. Неправильні рухи або неправильне використання загрожує травмою або навіть летальним результатом. Тому перед тим як приступити до різання необхідно навчитися безпечно ним користуватися.

1. Працюйте інструментом в правильному середовищі
Як і всі електроінструменти, лобзик працює на електриці. Щоб уникнути ураження електричним струмом, використовуйте лобзик тільки в сухому місці. Сухе - це не тільки без калюж води. Вологе повітря теж може бути небезпечним і стати провідником електрики, що може призвести до ураження струмом.

2. Використовуйте мережу адекватної потужності
Перед тим як підключити лобзик до стандартної 230-вольтної мережі, перевірте на яку потужність розрахована розетка. Чи зможе витримати вона навантаження, яку створює електролобзик, порівняйте її зі споживаною потужністю приладу. Перевантаження мережі може пошкодити двигун і навіть стати причиною пожежі інструменту або проводів. Завжди вставляйте лобзик в окрему розетку. Уникайте спільного використання мережі з іншими електроінструментами і не використовуйте подовжувачі, які також можуть викликати перегрів.

3. Одягніть засоби індивідуального захисту
Захисне спорядження повинне включати в себе окуляри, які підходять рукавички і робочий одяг з довгим рукавом. Виберіть одяг, що підходить за розміром, і зав'яжіть волосся, якщо воно довге.
Що стосується рукавичок, переконайтеся, що вони підходять ідеально, і що вони досить товсті, щоб полотно не порвало шкіру, якщо ви втратите контроль над інструментом.

4. Розберіться як працювати з інструментом
Ви можете мати багаторічний досвід роботи, але кожен електроінструмент має свої особливості. Якщо лобзик новий, приділіть час прочитанню інструкції по експлуатації і навчіться ним користуватися. Те, що він виглядає як старий, не означає, що він працює в тому ж режимі.

5. Використовуйте правильні полотна і швидкість
Виробники роблять пильні полотна для різних матеріалів і лобзики з вибором швидкості. Різка сталі полотном по дереву може привести до втрати контролю над приладом. Те ж саме може статися, якщо ви ріжете з дуже високою швидкістю.
В цілому, для різання твердих матеріалів слід встановлювати швидкість невелику близько 1500 ходів в хвилину, а для більш м'яких матеріалів можна і високу - до 3000 ходів в хвилину.

6. Змащуйте компоненти
Також зверніть увагу на технічне обслуговування інструменту. Система кріплення полотен і притискні ролики вимагає постійного мастила, що дозволяє зберегти безперебійну роботу приладу.

 

Читайте также:  Как подобрать подходящую электрическую пилу для строительных работ