Як підібрати підходящу електричну пилу для будівельних робіт

Сьогодні ринок переповнений великою кількістю найрізноманітніших електропил, і вибір відповідної пили для будівельних робіт завдання не з легких. Якщо порівнювати електропилку з ручною, то електрична значно перевершує за швидкістю, точністі і простоті використання - але тільки якщо ви виберете відповідну для даної роботи. У цьому керівництві ми розглянемо деякі з найбільш популярних типів пив і розглянемо відмінності між ними.

Більшість електроінструментів мають різні варіації і модифікації, те ж стосується і електропил, розроблених для розрізних застосувань. Можливостями різних типів пил перетинаються між собою тому перш ніж визначиться з вибором відповідного типу інструменту, необхідно знати, яку роботу ви хочете виконувати. Чим більший і різноманітніший обсяг робот вам належить, тим більше варіантів електроінструменту вам необхідно.

Циркулярна пила

Циркулярна пила

У вашому наборі не може бути кращого інструменту для прямих якісних розпилів дерева ніж надійна циркулярна пила. Ви можете використовувати свою циркулярну пилку тримаючи її в руках, використовуючи паралельний упор або змонтованої в пиляльному столі.

Чим більшого діаметру пильний диск має циркулярна пила, тим товстіші матеріали ви зможете обробляти і тим більш універсальною буде такий інструмент. Майже всі дискові пилки мають регульовану глибину розрізу, тому після настройки ви можете знову і знову різати схожі шматки дерева.

 

Робота, яка підходить для виконання циркулярною пилою:

 • Розрізання великих шматків матеріалів з дерева і інших листових матеріалів
 • МДФ двері, полиці, ламінат, стільниці та настил
 • Робити прорізи, канавки або невеликі надрізи

 

 

Лобзик

Лобзик

Коли справа доходить до хитрих, заплутаних і художніх різів, ви не знайдете інструменту краще, ніж лобзик. Маючи найтонші пильні полотна серед всіх пив, представлених в цьому керівництві, лобзик може точно слідувати вигнутих ліній різу. Тонкі полотна лобзика можуть навіть проходити крізь просвердлений отвір матеріалу, а це означає, що вам не потрібно починати від краю листа, як ви це робите з циркулярною пилкою.

Хоча лобзиком ви теж можете зробити довгий прямий різ, але це не ідеальний інструмент для такої роботи і без використання направляючої рейки рез вийде не якісний. Якщо все ж ви збираєтеся робити прямі розрізи, то краще вибрати більш повільну швидкість різання і більш широке лезо, щоб запобігти відхилення від прямої. У більш просунутих лобзиків є функція маятникового ходу для швидких чорнових різів. Багато лобзики мають поворотну платформу для різання під кутом, що може бути корисно для виготовлення з'єднань.

 

Роботи, які ви можете виконувати електролобзіком:

 • Непрямі рези в листових матеріалах
 • Розрізати полки, стільниці, плінтуси, ламінат
 • Створення власного деревяного пазлу і дерев'яних іграшок

 Как выбрать электролобзик

 

Шабельна пила

Сабельная пила

Шабельні електропили призначені для більш важких умов роботи, ніж лобзики, і використовують маятниковий режим різання для більш агресивного різання. Ви можете тримати пилу зі зворотно-поступальним рухом полотна обома руками, що дозволяє проробляти вертикальні різи зверху чи знизу набагато простіше, ніж більшістю інших електропила.

Маятниковий хід дозволяє полотну крім руху вперед і назад, а здійснювати також коливання вгору і вниз, що призводить до швидких резам навіть в більш жорстких матеріалах. Додаткова швидкість досягається за рахунок якості, що робить шабельні електропили популярними для демонтажних робіт і чорнових різів.

 

Роботи, які можна виконувати шабельними пилами:

 • Роботи зі знесення, демонтаж старих вікон, ремонт ванної кімнати
 • Стовпи, паркани, перегородки
 • Дерево з цвяхами

 

Торцовочна пила

Торцовочная пила

Пила торцовочна схожа на циркулярну пилку, закріплену на великий поворотній головці, яка опускається на заготовку через підпружинений шарнір. Опорна плита має упор, який можна регулювати і встановлювати під певним кутом, щоб ви могли виконувати прямі розрізи по дереву під будь-яким кутом.

Маючи торцовочну пилу ви можете робити скіс, що означає, що поворотна головка також може нахиляться під кутом. Торцюванням ви можете виконувати більш складні косі з'єднання, збирати дверні коробки і працювати з МДФ. Інші функції пилки, які можуть стати в нагоді: лазерний покажчик і видалення пилу. Ці функції не є основними, але покращують видимість лінії розрізу і, отже, якість різів.

Роботи, що проводяться торцювання пилкою:

 • Різи під кутом при укладанні підлоги, ідеально підходить для плитки, ламінату і т.д.
 • Повторювані різи, поставте упор на одному кінці робочої поверхні і притисніть свою заготовку до цього упору, це дозволить вам робити надрізи точно такої ж довжини
 • Складні з'єднання

 

У таблиці зібрані дані які допоможуть вибрати правильний тип пилки для конкретного завдання.

  Лобзик Шабельна Циркулярна Торцовочна
Дерево, МДФ, фанера
Прямий різ Добре Задовільно Відмінно Задовільно
Фігурний різ Відмінно Добре Неможливо Неможливо
Поперечний різ Задовільно Задовільно Добре Відмінно
Скос Деякі лобзики Погано Деякі циркулярки Відмінно
Метали
Прямий різ Добре Добре Неможливо Погано
Фігурний різ Добре Добре Неможливо Неможливо
Труба Задовільно Задовільно Неможливо Деякі торцовочні
Пластик
Прямий різ Добре Відмінно Задовільно Погано
Фігурний різ Добре Добре Неможливо Неможливо
Труба Добре Задовільно Плохо Погано
Алюміній
Прямий різ Добре Добре Нерекомендується Не рекомендується
Фігурний різ Добре Задовільно Неможливо Неможливо
Труба Добре Добре Не рекомендується Нерекомендується

 


 

 

 

 Читайте також:

Выбор ручной электродрели